INVENTARISATIE en WATERPARELS | ROTTERDAM
7 mei 2025
In opdracht van de gemeente Rotterdam heeft de Stichting Brugwachtershuisjes een uitvoerige inventarisatie uitgevoerd van een twaalftal brugwachtershuisjes in Rotterdam. We zijn verrast over de kansen die er liggen voor herbestemming.
Als eerste starten we vanaf deze zomer met het project Rotterdamse Waterparels – een afwisselend cultureel programma van activiteiten, presentaties en interventies – in en bij de vier brugwachtershuisjes van de Koninginnebrug (Feijenoord) en de twee brughuisjes op het Noordeiland van de Oude Willemsbrug. Op die manier maken we de waarden van de brugwachtershuisjes voor Rotterdammers zichtbaar en beleefbaar. Welke verhalen vertellen ze over de geschiedenis van de stad en haar bewoners, over het belang van water en bruggen in Rotterdam en op welke manieren kunnen ze in de toekomst van betekenis blijven?
Belangrijke uitgangspunten voor de activiteiten zijn: de verbindende kracht van de brugwachtershuisjes met het verleden en met de toekomst ervan, de relatie tussen water en land en een actieve rol voor initiatiefnemers van Noordereiland en uit Feijenoord. Daarom zijn we benieuwd naar ideeën en plannen van buurtbewoners, ondernemers en andere geïnteresseerde initiatiefnemers en gaan we graag de samenwerking aan om een inspirerend, creatief en gastvrij programma op te zetten.
Wil je meer weten, heb je een idee dat jezelf wilt organiseren, of wil je op een andere manier meewerken? Neem dan contact op met de projectleiders van Rotterdamse Waterparels Lotti Hesper (lotti@brugwachtershuisjes.nl) of Marjan van Gerwen (marjan@brugwachtershuisjes.nl)